Antalya’da Profesyonel Temizlik Hizmeti

Antalya da Profesyonel Temizlik Hizmeti

Temizlik hizmetleri için en çok profesyonel destek ihtiyacı duyulan şehirlerden biri de Antalya’dır. Antalya, Akdeniz bölgesindeki diğer yerlere göre nüfus yoğunluğu fazla, iş temposu yüksek bir yer olduğu için, burada genel olarak temizlik ihtiyaçları, pek çok temizlik hizmetini bir arada sunan temizlik şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

Antalya’da pek çok farklı temizlik hizmeti sunan firma mevcut olmasına rağmen genel olarak temizlik şirketleri tarafından sunulan temizlik hizmetleri hemen hemen aynıdır.

Peki bu hizmetler nelerdir, ücretleri nasıldır?

Gelin hep beraber bu soruların cevaplarına bir göz atalım.

Antalya’da Profesyonel Temizlik Hizmetleri Nelerdir?

Antalya temizlik şirketleri tarafından sunulan profesyonel temizlik hizmetlerinin başında tabi ki temizliği en önemli yerler olan evlerin temizlenmesi gelmektedir. Antalya ev temizliği hizmetleri, eşyalı veya eşyasız ev temizliği, günlük temizlik hizmetleri, haftalık veya aylık temizlik hizmetleri, Antalya villa temizliği gibi pek çok şekilde sunulmaktadır.

Antalya jeolojik olarak karstik bir yapıya sahip olduğu için suları kireçlidir. Suların kireçli olması ise, evlerin ekstra hijyen sağlanması gereken yerleri olan mutfak ve banyo temizliğinin daha zor hale gelmesi demektir. Antalya temizlik şirketleri ise, sağladığı profesyonel temizlik hizmetleri ile bu ve bunlar gibi pek çok zorlu temizlik işlerinde müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

Profesyonel temizlik hizmetlerinden bir diğeri de ofis ve iş yeri temizliğidir. Gün içinde pek çok kişinin girip çıktığı, insanların uzun saatlerini geçirdiği iş yerleri, sağlık açısından temizliğine en çok önem verilmesi gereken yerlerden biridir.

Antalya rüzgarlı ve yağışlı bir iklimi olması sebebiyle dış mekan temizliği, cam silme gibi temizlik işlemlerinin daha sık yapılması gereken bir yerdir. Bu anlamda işyeri sahiplerinin temizlik firmalarını tercih etmeleri son derece akıllı ve karlı bir seçim olacaktır.

Antalya adeta oteller bölgesi olduğu için, Antalya’da bulunan temizlik şirketlerinin sunduğu temizlik hizmetlerinden biri de profesyonel otel temizliğidir.

Bunun yanı sıra apartman temizliği, merdiven ve asansör temizliği, inşaat ve tadilat sonrası temizlik, halı ve koltuk yıkama, perde temizleme vb. gibi genel temizlik hizmetleri de yine Antalya’da sunulan profesyonel temizlik hizmetlerindendir.

Antalya’da Temizlik Hizmeti Fiyatları

Antalya’da profesyonel olarak temizlik hizmeti veren pek çok firma olduğu gibi hizmet fiyatları da firmadan firmaya farklılık göstermektedir.

Yapılacak temizlik işinin mahiyeti fiyatta artışa ya da düşüşe sebep olmaktadır. Örneğin bir apartman temizliği ile bir binanın dış cephe camlarının silinmesi birbirinden farklı fiyatlara sahiptir.

İstenilen temizlik personeli sayısı da yine ücretlendirmede belirleyici etkenlerdendir. İhtiyaca göre talep edilen eleman sayısı arttıkça duruma göre ücret de artabilmektedir.

Temizlenecek alan gibi bazı faktörler de fiyat farkını belirlemekte etkin rol oynamaktadır. Örneğin otel temizliği ile ev temizliği farklı şekillerde ücretlendirilmektedir.

Antalya’da profesyonel temizlik ücretleri temizlenecek mekanın büyüklüğüne göre de artmaktadır. 2+1 ev temizliği ile 3+1 ev temizliği fiyatları birbirinden farklıdır. Burada da alan büyüdükçe fiyatlarda artış olmaktadır.

Temizlik işlemlerinin ne sıklıkta yapılacağı da yine fiyatlarda farklılık olmasını sağlayan diğer bir husustur. Profesyonel temizlik hizmetleri genel olarak günlük, haftalık, aylık gibi belirli zaman dilimlerinde sunulmaktadır. Ayrıca müşterilerin talep ve isteklerine göre de özel zaman planlamaları yapan firmalar mevcuttur. Bu anlamda düzenli temizlik hizmetlerinin daha uygun fiyatlara denk geleceğini söyleyebiliriz.

Tüm bunlarla beraber, temizlik ihtiyacı için temizlik şirketleri tercih edildiğinde tabi ki normal bir temizlik elemanına ödenecek rakamlardan daha fazla ödeme yapılacaktır. Ancak yapılan temizliğin kalitesi, firma güvenilirliği, temizlik süresinin kısalması, temizlik sürecinin resmi ve ciddi bir şekilde, müşteri memnuniyeti ve talepleri ön planda tutularak gerçekleşmesi vb. gibi daha pek çok avantaj, verilen ücretin karşılığını tam olarak almak anlamına gelecektir.

Antalya’da Temizlik Hizmeti Veren Güvenilir ve Kaliteli Firmalar

Antalya, temizlik konusunda temizlik şirketlerinin sıklıkla tercih edildiği bir bölge olduğu için Antalya içinde fazlaca temizlik firması bulunmaktadır.

Ancak diğer illerde olduğu gibi Antalya’da da güvenilir ve kaliteli temizlik hizmetini bir arada sunan firmalar bulmak için dikkatli davranılması gerekmektedir.

Detaylı araştırma olmaksızın yapılan firma tercihleri, güveni kötüye kullanan bazı işletmeler sebebiyle müşteriler açısından maalesef kötü sonuçlara sebep olmaktadır. Bu sebeple firma tercihi yaparken kapsamlı bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Antalya’da güvenilir ve profesyonel temizlik hizmetleri sunan firmaların en iyilerinden biri olan EnkaPlus temizlik firması, ev temizliği, ofis ve iş yeri temizliği, inşaat sonrası temizlik ve daha pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

Antalya temizlik şirketleri arasında yer alan markamız EnkaPlus’un diğer firmalardan ayıran özelliği, temizlik alanında iddialı olması, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulmasıdır. Dahası EnkaPlus’ta müşteri ve müşteri adayları gerek web sitesi üzerinden, gerek de iletişim kanallarından her zaman istedikleri bilgiye ulaşabilmektedirler.

EnkaPlus’ın kalite farkı, referansları, müşteri yorumları firma güvenilirliğini ortaya koymaktadır. Bununla beraber yüz yüze tanışıp görüşmek isteyenlere EnkaPlus’ın kapıları her daim açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir