Enkaplus Temizlik Olarak Çalışanlarımıza Verdiğimiz Eğitimler

enkaplus temizlik antalya temizlik şirketi olarak verilen eğitimler

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan her temizlik firması yetkilileri, bu hedeflerine ulaşmanın yolunun personellerinin eğitimine ve bilinçlenmesine önem vermekten geçtiğini bilirler. Bu sebeple temizlik firmalarında personel eğitimi olmazsa olmaz bir değere sahiptir.

İşinin ehli ve yapacağı işlemleri bilinçli olarak yapan personeller, her zaman firmalarını bir adım öne taşımaktadırlar. Personellere verilen eğitimler, en başta personellerin ve müşterilerin can ve mal güvenliği sağlanması için bir tedbir niteliğindedir.

Bunun yanı sıra eğitimlerin zamandan ve ekstra harcamalardan tasarruf sağlaması gibi bir artı yönü de bulunmaktadır. Ayrıca eğitimli ve bilinçli personeller, temizlik işlemlerini yaparken daha az beden gücü sarf ederek müşterilerin ihtiyaçlarına çözüm üretir ve böylece daha az yorularak kaliteli hizmet sunarlar.

Sonuç olarak bir temizlik firmasının personellerine gereken eğitimleri vermesi, hem firma için prestij sağlayacak hem de müşteri, personel ve yetkililer için pek çok olumlu getiriler kazandıracaktır. EnkaPlus olarak, tüm bu sayılan önemli hususların bilincinde olarak personellerimize gereken eğitimleri vermekte olduğumuzu bildiririz. Personellerimize vermiş olduğumuz eğitimlerin bazı önemli başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Enkaplus Temizlik Çalışanları İçin Eğitimlerimiz

  • Güvenlik Eğitimi
  • Temizlik Standardı Eğitimi
  • İletişim Eğitimi

Günümüzde, iş hayatının hemen hemen her sektöründe karşımıza çıkan, işçi, işçi yakınlarının ve işletme sahiplerinin en çok üzüldüğü durumlardan biri iş kazalarıdır. Temizlik sektörünün büyümesi ve endüstriyelleşmesi sebebiyle de temizlik sektöründe de sıklıkla karşılaşılabilen iş kazaları, çalışanların ve işverenlerin en büyük dertlerinden biri olmuştur.

Güvenlik Eğitimi

Bu sebeple güvenilir ve doğru bir iş güvenlik eğitimi, bir temizlik firmasının personellerine vermesi gereken eğitim programlarının başında gelmektedir. Temizlik işlemleri hem kullanılan kimyasallar ve araç gereçler hem de yapılacak işlemin gerektirdiği pozisyonlar dolayısıyla tehlikeli işlemlerdir.

Bilinçsizce ve ehil olmadan yapılan yanlışlar personeller ve müşteriler için ciddi sağlık sorunlarına, yaralanmalara ve hatta can kayıplarına yol açabilmektedir. Ayrıca yine bu tarz yanlış işlemler temizlik yapılan yerler için maddi hasarlara da sebep olabilmektedir. İşte bu sebeple EnkaPlus Temizlik şirketi olarak, personellerimize güvenlik eğitimi vererek, bu tarz tehlikelerin önüne geçebilmek için tedbirler almaktayız.

Verdiğimiz güvenlik eğitimleri ile olası iş kazaları hakkında tedbirli olmayı, kullanılacak teknolojik alet ve makinelerin güvenli kullanımını öğrenen işinde uzman personeller yetiştirmekteyiz.

Temizlik Standardı Eğitimi

EnkaPlus Temizlik olarak personellerimize verdiğimiz bir diğer önemli eğitim ise temizlik standardı eğitimidir. Temizlik standardı eğitimi, müşterilerin temizlik ihtiyaçlarına tam bir karşılık sunabilmek, kaliteli hizmet sağlayabilmek ve temizlikte güvenilir bir çözüm ortağı olabilmek için, personellere verilmesi gereken bir eğitim konusudur.

Temizlik standardı eğitimi ile personeller, farklı özelliklere sahip yüzeyler ve oraların nasıl temizleneceği hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca bu eğitimi alan personeller, hangi temizlik malzemesinin ne amaçla, nasıl ve nerelerde kullanılacağını öğrenerek belirli bir süre içerisinde temizlenecek alanların etkin bir şekilde temizliğini gerçekleştirebilirler.

Temizlik standardı eğitimi ile leke çıkarma, toz alma, silme ve paspaslama, süpürme, yıkama, kazıma, parlatma, ovma vb. gibi pek çok temizlik yöntemlerini hijyenik bir biçimde yapabilme becerisi geliştiren personeller, müşteri memnuniyeti sağlama hedefinde önemli rol oynarlar. Bu eğitim ile personeller, temizliğini üstlendiği alanlarda daha etkin ve pratik bir şekilde iş organizasyonu yapabilirler. Temizlenecek alanın temizliğe hazırlanma aşamasını, nerelerden başlanıp nerelerde neler yapılacağını, zorlu durumlarla karşılaşıldığında neyin nasıl en iyi şekilde temizlenmesi gerektiğini çok daha kolay kavramaya başlarlar.

Bedensel ve ruhsal sağlık açısından hijyenik yaşam alanları şarttır. Bir yerin derli toplu ve temiz görünmesi hijyenik olduğu anlamına gelmemektedir. Gözle görülmeyen bakteri ve virüsler, pek çok sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu sebeple EnkaPlus Temizlik olarak, personellerimize verdiğimiz temizlik standardı eğitimi ile, temizlik hizmeti verdiğimiz müşterilerimize hijyenik alanlar sunmayı hedeflemekteyiz.

Bu eğitim ile personellerimiz, temizliğinden sorumlu oldukları alanların hem derli toplu ve temiz olmasına hem de sağlık açısından tehlike teşkil etmeyecek şekilde hijyenik hale getirilmesine vesile olabilmektedirler.

İletişim Eğitimi

Hemen hemen her işte olduğu gibi temizlik işlerinde de doğru iletişim kurabilmek son derece önemlidir. İletişim, sözlü veya yazılı olarak, bazen de beden dilimizle gerçekleştirdiğimiz, kendimizi anlatmaya ve birbirimizi anlamaya yönelik ihtiyaç duyduğumuz bir kavramdır.

Temizlik personellerine verilecek iletişim eğitimi, müşterilerin isteklerini tam olarak anlayabilmek ve ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılayabilecek çözümler üretebilmek için son derece önemli bir eğitim türüdür. İletişim eğitimi ile personellere, hem müşterilere karşı hem de ekip arkadaşlarına karşı, gerek sözlerle gerek de beden dili ile kibar, güler yüzlü, sabırlı ve anlayışlı olmaları öğretilmektedir.

Günümüzde temizlik hizmeti alan pek çok kişi ve kurum, ya isteklerinin tam olarak karşılanmadığından ya da temizliğe gelen personellerin kaba ve sert tutumlarından yakınmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan, müşterilerinin taleplerini ve firma prestijini ön planda tutan her kaliteli temizlik firması yöneticileri gibi bizler de EnkaPlus olarak, iletişim eğitiminin çok önemli olduğunun bilincindeyiz.

Personellerimizin ihtiyaç, talep ve şikayetlerini tarafımıza en iyi şekilde ifade etmelerini, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarının doğru bir biçimde anlaşılabilmesini ve onlara kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü bir temizlik hizmeti sunabilmeyi hedeflemekteyiz. Bu sebeple Antalya temizlik şirketleri arasında EnkaPlus Temizlik olarak, personel eğitimi programları içinde en çok önem verdiğimiz konulardan biri de iletişim eğitimidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.