Parça Temizliği

İş parçalarınızın kalitesini  ve doğruluğunu sağlıyoruz: Hizmetimiz koruma, pasivasyon ve yağdan arındırmayı içerir – daha sonraki işleme veya nakliye için iyi hazırlanmış halde.

Üretim sürecinde, sonraki işlemlerden önce parçaları her zaman dikkatli bir şekilde temizlemek gerekir. Bu temizlik  için, uzmanlarımız tarafından müşterilerimizin ilgili temizlik gereksinimlerine göre bireysel olarak uyarlanan en modern sistem ve teknikleri kullanıyoruz  .

Ultrasonik temizleme

Ultrasonik dalgaların temizleme etkisi ile en yüksek saflık seviyelerine ulaşılabilir. Bu temizleme tekniği, sözde kavitasyon etkisine dayanmaktadır. Bu, ultrason tarafından üretilen titreşimlerin, soniklenmiş sıvıda hemen tekrar çöken en küçük boşluklara neden olduğu anlamına gelir. Ortaya çıkan güçlü akımlar ve türbülans, temizlenecek eşyalardaki mevcut kalıntıları ve kiri yok eder.

Sandık yıkayıcı

Küçük yük taşıyıcılar, tepsiler ve kaplar hem dahili taşıma için hem de çeşitli harici işleme aşamaları arasında taşıma için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Kasa yıkama sistemimiz tekrar kullanılabilir ambalajın uzun süre kullanılmasını sağlar ve taşınan parçaların daha fazla işlenmesini sağlar. Taşıma tozları, yağlar ve katı yağlar, bu temizleme işlemi sırasında herhangi bir kalıntı bırakmadan – kap başına bir gramdan daha az artık nem içeriği ile çıkarılabilir.

Sprey temizleme işlemi

Esas olarak büyük ve düz iş parçaları için kullanılan püskürtmeli temizlemede, kir kısmen temizleme ortamı (çoğunlukla sulu temizleyiciler) tarafından çözülür veya emülsiyon haline getirilir ve kısmen püskürtme jetinin kinetik enerjisi ile yıkanır. Yıkanacak eşyaların ilave hareketi sayesinde eşit bir temizleme sonucu elde edilir.