Temizlik ve Dezenfeksiyon

Bir ürünün kalitesi için reçete, malzemeler ve üretim yönteminin yanı sıra hijyen de  çok önemlidir. Tüketicilerin ve çalışanların sağlığının tehlikeye girmemesi ve örneğin Gıda Standardının katı gereksinimlerinin karşılanması için üretim zincirinin başından sonuna  kadar titizlikle gözetilmesi gereken hijyendir  . Yüksek standartlara göre temizliyor ve dezenfekte ediyoruz.

Diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki temizleme türleri kullanılır:

Kuru Buz Temizleme

Kuru buz CO 2 katı formda sunulabilir. Jet peletleri 3 mm veya daha fazla çapta işlenebilir. Peletler, yaklaşık 300 m/s hızında bir kumlama cihazı yardımıyla temizlenecek yüzeye fırlatılmadan önce özel termal kutularda saklanır ve kısa süreliğine aşırı soğutulur. Bu aşırı soğumanın bir sonucu olarak, yer altı ile kir tabakası arasında gerilimler oluşur. İkincisi kırılgan hale gelir ve patlayarak açılır. Sonraki topaklar, oluşan çatlaklara nüfuz eder ve tekrar gaz haline gelir, orijinal hacminin 700 katına kadar genişler ve böylece kiri patlatır. Genel olarak, su, kumlama veya diğer temizlik maddelerine izin verilmeyen yerlerde temizlik yapılabilir.

Gıda sektöründe düşük basınçlı köpük temizleme en uygun yüzey temizleme yöntemlerinden biridir. İster sabit sistemler ister mobil cihazlar olsun: Basınçlı hava ile sağlanan köpüren temizlik maddeleri uzun süre maruz kalma sağlar. Temizlik katkı maddelerinin tam dozu, tüketimi minimuma indirerek maliyet tasarrufu sağlar ve çevreyi korur. Sistemli temizlik çalışmalarını yürürlükteki yönetmeliklere ve müşterilerimizin hijyen planlarına sıkı sıkıya bağlı kalarak gerçekleştiriyoruz.

Kuru Buharlı Temizlik

Su buharı farklı şekillerde görünebilir veya kullanılabilir. Pratikte, buhar genellikle biraz “nemlidir”, yani su parçacıkları içerir ve bu nedenle ıslak buhar olarak da adlandırılır. Bu, ilgili buharlaşma sıcaklığı ile daha fazla ısıtılırsa, aşırı ısıtılmış buhar üretilir. Bu buhar artık su damlacıkları içermiyor. Bu iki buhar türü arasındaki sınır bölgesine doymuş buhar veya kuru buhar denir. Kuru buhar, çoğu temizlik uygulaması için ideal koşuldur. Yüksek sıcaklık hızlı kuruma ile sonuçlanır ve buharın ayrıca antibakteriyel ve dezenfektan etkisi vardır.