Uçak İçi Temizliği

Uçaklarda koltuğunuzu, masanızı ve birçok şeyi bizden önceki sayısız yolcu ile paylaşmış oluruz. Diğer yolcuların taşıdığı bakteriler siz ve yolculuk yapacak tüm yolcular açısından önemli bir sorundur.

Uçak İçi Nasıl Temizlenir?

Tüm insanlar cildinde, giysisinde ve vücudunun içinde mikrop taşır. Bir kısım mikroplar başkalarına bulaşır ve temiz olmayan yerlerde bakteriler çoğalır.

İki yıllık araştırmaların sonunda bulunan bulgular MRSA, koli basili ve Streptokok piyojenlerin koltuk yüzeyleri, tepsiler, güneşlikler ve tuvaletteki yüzeylerde günlerce yaşayabildiğini gösteriyor. Örn. Koltuk arkasında dergilerin konduğu ceplerde MRSA mikrobunun 168 saat yaşadığı tespit edilmiştir.

Uçakları etkili şekilde temizlemek iyi bir planlama, ve donanımlı personele, lojistik ve öncelik belirlemek gerekir. Tüm bu hizmetleri sunan Enkamax uçakların kısa sürede hijyenik şekilde k temizlik planlaması yapar. Tüm personelin ne aşamada olduğunu GPS cihazlarıyla takip eder. Uçakların iniş kalkışını aksatmadan tüm işlemlerini itina ile gerçekleştirir.